БГ EN

Тодор Спасов пропуска световното

04-05-2017 12:49 | Василен Димитров

Лицето на България за пред света във височинните скокове - Тодор Спасов не успя да вземе виза за първенството на планетата в Будапеща.

На Световната купа в Абу Даби, която бе и квалификация, направи грешка, която го прати на 21-о място.

На предното първенство на планетата в Казан през 2015 г. Спасов записа най-предно класиране от всички български състезатели в плувните спортове, завършвайки 11-и във финала от 27-метровата платформа.

„На последния скок си изпуснах краката и не успях да го направя като трябва. Затова не успях да се класирам за световното. Казаха, че може и да вземат повече мъже за световното първенство, но засега не съм класиран. Няма как д не съжалявам“, заяви Спасов пред BGswim.com.

Многократният държавен първенец и възпитаник на ЦСКА има още едно планирано състезание за сезона – старт от комерсиалната верига „Ред Бул“ в Португалия.

После ще чака покана.

Иначе в Абу Даби победител стана летящият британец Гари Хънт, който триумфира с актив от 443,40 точки.

При последния си скок беше неотразим и получи десетки от всички съдии.