БГ EN

Тодор Спасов ще скача на световното

14-05-2017 10:51 | Василен Димитров

Асът ни в адреналиновите скокове Тодор Спасов ще участва на световното първенство в Будапеща, след като получи зелена светлина от Международната  федерация по плуване (ФИНА).

Така възпитаникът на ЦСКА подсигури участието на България в четвърти от „сините“ спортове.

Спасов завърши извън квалификационната норма (21-и)  на Световната купа в Абу Даби, провела се преди две седмици.

В крайна сметка от централата решиха да допуснат и останалите участници.

На предното първенство в Казан през  2015 г. Спасов записа най-предно класиране от българската делегация – 11-и.

Досега визи за шампионата в рса си подсигури Антъни Иванов и Лъчезар Шумков в плуването (Диана Петкова имаше също норматив „Б“, но ще се концентрира върху първенството за девойки в Индианаполис), Венцислав Айдарски в маратона и дуетът ни в синхронното плуване – Даниела Бозаджиева и Христина Дамянова,

„Поканиха и всички останали от състезанието в Абу Даби, което е супер. Амбицията ми е както винаги – за финал или по-предно място“, коментира Спасов пред BGswim.com.

От следващия месец той ще води подготовка в Европа, надявайки е да му се получи според очакванията.

Ще има състезания в Гърция на 29 до 3 юли и после Азорските острови в комерсиалната верига „Ред Бул“.