БГ EN

Гребците ни изпуснаха медал от европейско

29-05-2017 10:30 | BGswim.com

Най-добрите български гребци Кристиан Василев и Георги Божилов изпуснаха чудесна възможност за медал на европейското първенство в Рачице.

Двойката скул, която стана девета на олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016, стартира много силно във финала.

След първите 500 метра лодката се движеше на втора позиция. По средата на дистанцията Божилов и Василев заемаха третата позиция, която запазиха почти 500 метра преди финала.

Силната финална атака на лодките на Швейцария и на Германия остави България на 5-о място в крайното класиране с резултат от 6:31.63 минути.

Триумфира екипажът на Италия (Лука Рамбауди, Филипо Мондели) с време 6:20.92, повел от старта.

Подгласници са лодките на Полша (Матеуш Бискуп, Мирослав Зиетарски) с време 6:22.10 минути и на Швейцария (Роман Рьоьозли, Барнабе Деларце) с 6:24.16 мин.