БГ EN

Победа и разгромна загуба за юношите на балканиадата

15-07-2017 07:13 | Светозар Добричков

Победа и разгромна загуба записа българският представителен отбор по водна топка на домашната балканиада, родени 2002 година и по-малки, която се провежда в Бургас.

Нашите бяха отнесени от Сърбия  26 безответни гола. В първите две части бе проблем да минем центъра.

След това младите ни ватерполисти се освободиха от напрежението и заиграхме. Ударихме 3-4 греди.

Първата победа на балканиадата дойде срещу Молдова, чийто тим бихме с 9:7.

Гостите поведоха 2:0, изравнихме и водехме с 1-2 гола в четвъртата част. После молдовците изравниха, но със силната подкрепа от публика и с настроение и дисциплина бихме.

Много добра игра на вратаря Веселин Димитров и чудесни голове във последните две части на Виктор Узунов.

За съжаление разгромно поражение в Бургас на старта на балканиадата записаха и девойките. Нашите момичета паднаха от състава на Гърция с 2:22.