БГ EN

Гъркините оглавиха групата си в Будапеща

Борбата е безмилостно жестока. Момент от мача между Унгария и холандия. Снимки: Андрей Андреев
21-07-2017 13:01 | Снимки: Андрей Андреев | Андрей Демирев

Женският отбор на Гърция по водна топка оглави групата си, след като победи Австралия на световното първенство по плувни спортове, което се провежда в Будапеща. Вижте резултати и акцентите от третия кръг на груповата фаза на турнира. Подготвени са за BGswim.com специално от Андрей Демирев, намиращ се на шампионата в унгарската столица.

Група А

Италия - Китай 15-8 (3-2,4-2,6-0,1-4)

Сеттероза си осигури безпроблемно първото място в групата и участие директно на 1/4 финалите. Китай остана трета и ще срещне Испания на 1/финала.

Бразилия - Канада 6-16 (2-4,2-4,1-4,1-4)

Канада не допусна изненада и си осигури второто място в двубоя срещу Бразилия, която отива да играе от 13 до 16 място.

ГрупаВ

Нова Зеландия - САЩ 7-22 (1-6,1-6,2-6,1-4)

Американките отново се поразкършиха срещу новозеландките, но Адам Крикорян не остана доволен от седемте гола, които получи отборът. "Трябва да подобрим играта си в защита" заяви взискателният треньор. Нова Зеландия остана трета в групата.

Южна Африка - Испания 3-17 (1-4,0-6,1-2,1-5)

Испанките изпълниха формалността и като втори в групата им предстои мач срещу Китай в първия кръг на преките елиминации, а на ватерполистките от Южна Африка оставя надеждата да спечелят поне един мач в борбата за 13-16 място.

Група С

Холандия - Унгария 8-10 (1-1,1-1,2-4,3-3)

Това бе мачът на кръга. В спор за първото място в групата домакинките надиграха бронзовите медалистки от миналото световно първенство, благодарение на силната си игра в третата част. През останалото време двубоят бе напълно равностоен. Холандският селекционер Арно Хавенга заяви, че след почивката неговият отбор е понижил концентрацията си в защита поради настъпилата умора.

Докато головете за Унгария отбелязаха седем ватерполистки, то при холандките Смит (4) и Ван дер Слоот (3) вкараха 7 от 8 гола за отбора си.

Япония - Франция 8-9 (3-3,0-3,3-1,2-2)

С гол на Мийо в последната минута Франция си осигури третото място в групата и отива на 1/8 финала. Японките бяха много близо до голямата си цел - трето място и участие в 1/8 финалите, но не им достигна опит в заключителната част и отиват за разпределение на последните 4 места в класирането.

Група D

Aвстралия - Гърция 8-11 (2-2,3-3,2-3,1-3)

Много равностойна игра до почивката, след което гъркините се показаха по-ефективни в нападение и с победата си с три гола преднина си осигуриха първото място пред австралийките в тази равностойно група, благодарение на по-добрата голова разлика в преките двубои с Австралия и Русия и трите отбора с по 4 точки.

Русия - Казахстан 15-6 (5-1,3-2,4-2,3-1)

Русия бе задължена да спечели срещу Казахстан и да чака развоя на другия мач в групата за да разбере кое място от 1 до 3 ще заеме. В крайна сметка остана трета и ще се срещне със силния отбор на Холандия на 1/8 финала.