БГ EN

Русия срещу САЩ на полуфинал при жените

25-07-2017 13:05 | Снимки: Андрей Андреев | Андрей Демирев

Русия срещу САЩ ще бъде вълнуващият сблъсък от полуфиналите на турнира по водна топка при жените от световното първенство в Будапеща. Вижте резултатите от ¼-финалната фаза, както и акцентите на Андрей Демирев, кореспондент на BGswim.com в унгарската столица.

Русия-Италия 9-8

Това бе сблъсък между олимпийски вицешампион от Рио (Италия) и носителят на бронза (Русия). Рускините излязоха много по-мобилизирано от италианките с един ден повече почивка. След първата част отборът на Гайдуков водеше с 3-0. Във втората италианките навлязоха в ритъм и изравниха 4-4 преди почивката.

В началото на третата част Италия поведе с 5-4. Бурята извила се над басейна на остров Маргит на Дунава като че ли върна рускините в мача и те диктуваха играта до края, като в последната минута водеха с 9-7 и голът на италианките за 9-8 дойде твърде късно.

САЩ - Австралия 7-5

Странното в този мач бе, че първият гол падна едва в 5 мин. на втората част, но бе последван от още два бързи гола и 3-0 за американките в края на същата част.

Австралийките не се предадоха и останаха в мача до края 7-5.

САЩ не е страшилището от Рио и ще се изправи срещу Русия в полуфиналите.

Канада - Унгария 6-4

Унгарките не издържаха на натиска от страна на цяла Унгария да вземат на всяка цена медал. Бяха много нервни и прибързани и вкараха само 4 гола от 38 изстрела. Три части не можаха да отбележат нито един гол. Всичко това използва Канада с много добре организирана защита, която бе ключът за победата й.

Испания-Гърция 14-12 (10-10 и дузпи)

Безспорно най-емоционалният и класен двубой от полуфиналите. За мнозина специалисти най-добрият до момента в женския турнир. Непрекъсната гонитба в резултата. Гъркините поведоха с 3-1 и 4-2 в началото на втората част, но испанките изравниха 5-5 в третата и оттам играта тръгна гол за гол, до самия й край.

Пет секунди преди последния сигнал испанката Джудит Форка успя да изравни 10-10 и се стигна до лотарията на дузпите, в които надделя отборът на Мики Ока. Испания ще срещне Канада във втория полуфинал.