29-07-2017 14:48 | Снимки: Андрей Андреев | Андрей Демирев

САЩ грабна световната титла по водна топка при жените.

На финала в унгарската столица Будапеща  победиха Испания с 13-6.

Резултатът в отделните части е: 2-1,3-2,5-2,3-1.

Сблъсъкът бе повторение от финала на олимпийските игри в Лондон 2012. Американките стигнаха за пети път до финал на световно първенство, испанките за втори.

Двубоят бе много равностоен до края на втората част 3-3, когато две спорни присъждания на австралийския съдия дадоха възможност на американките от зона човек повече да поведат с 5-3.

След почивката испанките понижиха интензивността в защита, почиваха един ден по-малко от своите съпернички на финала и отборът на Адам Крикорян получи зелена улица към титлата.

До победителките блестяха вратарят Габриеле Стоун, голмайсторката Маделин Мюселман, Мелиса Сейдеман, Ракел Фатал, Маргарет Стефенс и Джейми Нюшъл.

Най-добри при испанките бяха Беатрис Ортис и Паула Лейтон.