БГ EN

Хегемонията на ПСК Черно море продължава

26-11-2017 19:28 | Василен Димитров

Хегемонията на ПСК Черно море (Вн) в бългаарското плуване продължава и с купата от държавното първенство за 10-11-годишни ("Весел делфин), състояло се във Варна. Шампионатът на НСБ "Спорт палас" откри серията за отделните възрасти на 25-метров басейн, които ще се провеждат до средата на месец декември.

За купата в отборното класиране на “Весел делфин” ПСК Черно море натрупа солиден аванс и
актив от 179,93 точки.

Оглави и отделните подреждания при момчетата и момичетата, съответно със 74,47 т. и 145,46 т. В класирането по медали №1 е друг варненски отбор - Астери. Взе 12 отличия, 7 от тях златни.

Класиране по точки

Класиране по медали

СКПС Добруджа продължава да доказва, че в Добрич и в североизтока плуването е във възход с втората позиция в общото класиране (135,34 т). Също и при момчетата (64,87 т).  При момичетата вицешампион е Астери" (93,95).

Тройките в отделните категории са съответно - Левски в генералното (118,29 т.), Дамини-ЛВ (Сф) при момчетата (64,52 т. ) и Левски при момичетата (86,96 т.).

На шампионата във Варна бях подобрени и изравнени общо десет най-добри постижения. В тази възраст рекорди няма.

Половината от тях са с марка “Астери”. Три направи Ясен Бонев.

Поправките ТУК

В държавното първенство за плувци на 10-11 години взеха участие 399 плувци от 52 клуба.