БГ EN

КПС Варна за първи път на финали при старшата

КПС Варна завърши втори след Аква спорт във втория турнир от шампионата.Снимки: Делян Господинов
12-02-2018 11:00 | Николай Кръстев

Отборът на КПС Варна за първи път се класира за финалите, които ще определят медалистите в държавното първенство по водна топка за юноши старша възраст U19.

Съставът, воден от Найден Найденов, завърши втори след Аква спорт (трeньор Стефан Георгиев) във втория турнир от шампионата.

И двата отбора допълниха финалната шестица, където вече от квалификациите се бяха класирали шампиона във възрастта от миналата година Локомотив Никола Нанов и Черноморец.

По регламент двубоите от финалната четворка ще са през юни в София.

Аква спорт и КПС Варна спечелиха по 4 победи в първите си 4 мача от турнира в 25-метровия покрит басейн на комплекс „Приморски“ във Варна, събрал 6 тима.

И двубоят помежду им накрая е само за престиж и самочувствие – надделя Аква спорт с 11:5.

Отборът на Аква спорт

От трето до пето място с еднакъв актив от точки завършиха Тича, Славия и ЦСКА, които се подредиха само по головата разлика от двубоите помежду си.

Добро впечатление оставиха столичните ЦСКА и Славия, които се представиха значително по-силно от първата квалификация и сега спечелиха по две победи.

А мачът помежду им бе много оспорван и завърши с 1 гол разлика в полза на ЦСКА (9:8). Неприятната изненада на турнира поднесе варненският Комодор, който загуби всичките си двубои.

Оформиха се и следните финални групи в шампионата: първа – Локомотив НН, Черноморец, Аква спорт и КПС Варна, втора – Тича, Славия, ЦСКА и Комодор.

Резултати във Варна:
Тича – ЦСКА 11:9, Варна – Славия 16:3, Аква спорт – Комодор 12:9, Аква спорт – Тича 13:7, КПС Варна – Комодор 8:6, ЦСКА – Славия 9:8, Тича – Комодор 9:8, КПС Варна – ЦСКА 13:5, Аква спорт – Славия 15:7, Славия – Комодор 8:4, Аква спорт –ЦСКА 17-9, КПС Варна – Тича 7:4, ЦСКА – Комодор 15:10, КПС Варна – Аква спорт 5:11, Славия – Тича 8:7.

Класиране: Аква спорт – 15 т., КПС Варна – 12, Тича – 6, Славия – 6, ЦСКА – 6, Комодор – 0.