БГ EN

Нейков близо до медалите на европейкото по гребане

20-05-2019 07:58 | sportal.bg

Емил Нейков остана много близо до медалите в дисциплината скиф на европейското първенство за юноши в Есен (Германия).

Синът на последната олимпийска шампионка на България - Румяна Нейкова и бившия министър на спорта Свилен Нейков се класира на четвърто място във финал “А”.

Емил Нейков стартира отлично и поведе в класирането след първите 500 метра.

По средата на дистанцията изостана на трета позиция, а 500 метра преди финала бе пети.

В крайна сметка скифьорът на България финишира четвърти с време 7:03.10 минути.

Титлата спечели Тристан Ванденбуше от Белгия, който измина дистанция от 2000 м за 6:56.60 минути.

Сребърният медал спечели представителят на Беларус Иван Бринза с време 6:57.52 минути, а бронзовото отличие грабна швейцарецът Тим Рот със 7:00.87 мин.