БГ EN

Левтеров с титли и рекорди във Виена

13-05-2018 11:40 | Василен Димитров

15-годишният Калоян Левтеров записва впечатляващо участие на силния турнир по плуване в Австрия, след като спечели титли във възрастта си и при мъжете, регистрирайки няколко национални рекорда.

Състезателят на Жорж Станкович и Славия стана шампион на 100 и 200 м гръб за Vienna International Swim Meet.

На по-дългата дистанция плува заедно с унгарската звезда Давид Веращо, класирайки се трети с нов национален рекорд за възрастта си – 2:09,32 мин.

При  юношите е първи. Веращо триумфира с 2:02,32.

На 100 м гръб Калоян Левтеров направи две поправки за златото във възрастта си.

Калоян Левтеров с треньора си Жорж Станкович

В пресявките плува за 1:00,16 мин. На финала доближи още времето до слизането под минута, финиширайки за 1:00,06 мин.

Тази сутрин плува на 50 м гръб, влиза с четвърто време за финала – с 28,00 сек., и 200 м съчетано – 2:16,88 мин.

Участието на Левтеров във Виена, както и това в Люксембург, е благодарение на спонсора му - застрахователния брокер „Вариант“, който е част от групата на Корпорация „Развитие“.

По силата на едногодишния договор Левтеров получава цялата необходима спортна екипировка, средства за възстановяване и рехабилитация, както и участия в други престижни международни турнири в Европа.