БГ EN

България 11-а световна сила в младежкия петобой

Снимки: Iliev Sport Agency
21-07-2019 19:56 | Димитър Василев

След вчерашния триумф на Светла Згурова, отборът ни се класира на 11-то място при младежите до 17 години на световния  шампионат по модерен петобой в София.

Постигнаха го Ангел Франгов, Радослав Стойчев и Любомир Германов.

За отбелязване е, че зад нас в класирането останаха отборите на страни като Италия, Турция, Казахстан и още 17 държави.

Тимът, воден от Владимир Кузманов, събра общ сбор от 3038 точки след всички дисциплини.

Шампиони станаха Русия с 3200 точки, втори Беларус с 3190, а бронзовите медали отидоха в Египет, които регистрираха 3186 точки.

С най-предно класиране в индивидуалните надпревари при 17-годишните младежи от нашите е Любомир Германов – 24-и.

Другият ни представител във финала Радослав Стойчев стана 36-и.

С това завърши световното първенство за юноши и девойки до 17 г.

Продължава обаче шампионата по модерен петобой до 19 годишна възраст, като в дните до сряда (включително) ще се проведат квалификациите и финалите в двете възрастови групи.

В момента 94 девойки се борят за влизане в Топ 36, а именно големият финал за медалите.

Сред тях са шампионката Светла Згурова, както и Евгения Стоянова, Михаела Занова и Виктория Стойкова.

И четирите ни представителки са с по две или повече години по-малки от съперничките си, но това в никакъв случай не ги прави аутсайдери на шампионата.

Сутрин от 9:00 часа са състезанията по плуване на закрития басейн „Диана”, след това събитията се пренасят в залата и терена срещу арката на Националната спортна академия „Васил Левски”.

Най-интересните моменти на шампионата започват в 14:00 часа с бонус рунда по фехтовка.