БГ EN

Фаворитите с очаквани победи на старта на европейското за юноши в Бургас

Снимки: Светозар Добричков
22-07-2019 00:02 | Николай Кръстев

Първият мач за историята на историческото първо европейско първенство по водна топка за юноши U15 в Бургас противопостави отборите на Унгария и Словакия – резонна победа за унгарците с 20-6.

Хърватия и Румъния предложиха по-равностоен мач, но само през първата четвърт (4-2), а краят дойде при 12-5.

Сърбия очаквано доминираше над Словения – 22-4. А Турция даде много сериозен отпор на Испания за 9-14, като след края на третата четвъртина резултатът беше 8-11.

Двубоят между Черна гора и Беларус (19-7) беше белязан от сериозна разлика в класите, както и мачът между Гърция и България (24-4).

Много драматичен бе сблъсъкът между Грузия и Русия, в който резултатът преди началото на последната част бе 9-5 за Грузия.

След това обаче руснаците наваксаха изоставането си с 4-0 в заключителните 8 минути, за да стигнат до равенството 9-9 с гол 16 секунди преди финалната сирена.

В последния мач за деня Италия превъзхождаше Холандия – 13-7.

Програма за втория състезателен ден - 22 юли (понеделник)

9:00 Беларус – Словения
10:30 Румъния – Словакия
12:00 Русия – Холандия
13:30 Италия – Грузия
15:00 Унгария – Хърватия
16:30 Испания – Гърция
19:00 България – Турция