Божилов шампион и на триатлон, Палазов медалист

Снимки: ММС и Борис  Божилов
Снимки: ММС и Борис Божилов
18-08-2020 12:51 | Василен Димитров

Многократният плувен шампион и рекордьор Петър Божилов се впусна в поредното предизвикателство и го спечели, след като триумфира на държавното първенство по триатлон, провело се на гребния канал в Пловдив.

Студентът в Южния методистки университет в Далас, който е извоювал отличия то състезания в петобоя, водното спасяване и леката атлетика, а наскоро взе лиценз за капитан на водни съдове, финишира за 2:06:43 ч.

Божилов, състезаващ се за СКПСТ Космос, изпревари с 3:39 мин. подгласника си Иво Илиев от СКТ Б. Доков.

40-годишният участник на три олимпийски игри, рекордьор и шампион в бътерфлая Георги Палазов качи на подиума клуба кръстен на него -  (СК Палазов), изоставайки с 6:12 мин. от победителя.

При дамите най-добро време даде Даниела Камбурова-Александрова от СК Три-екстрийм с 2:26:34 ч.

Втора остана Йолена Гешева от СК Триатлет с изоставане от 3:12 мин.

Трета на почетната стълбичка се качи представителката на СК Шампион Юлия Спасова, която финишира със закъснение от 5:48 мин.

Шампиони бяха определени във всички възрастови групи.

При младежите над всички беше Борислав Палашев от СКТ Палашев, който завърши за 57:16 мин.

След него се наредиха представителите на СК Траяна-Триатлон Кристиян Иванов и Божидар Стефанов.

При девойките първо време след плуване, колоездене и бягане даде друга плувна състезателка Весела Димитрова от СКПСТ Космос. Финишира за 1:09:12 часа като изпревари Михаела Зонова (СК Шампион) и Ирена Атанасова (СК Триатлет).

По време на държавното първенство, организирано от Българска асоциация по триатлон, се проведе и отворен старт за аматьори, като целта беше популяризиране на спорта на железните у нас.

В него се включи и търговското аташе на американското посолство Мигел Ернандес.

При мъжете победител стана Александър Лилов, а при жените победата беше за Евелина Златанова.