БГ EN

ПСК Черно море спечели лагер за цял тим на турнира в Aqua Lirfe

Снимки: Евгени Цеков, sportsgallery.eu
14-09-2020 11:11 | Източник: Десимира Тончева, swimming.bg

ПСК Черно море (Варна) спечели отборния трофей на турнира „Плувни таланти“ в Кранево, състоял се на базата на Aqua Lirfe.

Голямата награда за победителите е едноседмичен лагер за 15 плувци и треньор.

Варненци са лидери в комплексното класиране с актив от 53,77 т. Моряците спечелиха общо 49 медала – 24 златни, 13 сребърни и 12 бронзови.

В турнира участваха 404 състезатели от 18 клуба в страната. Състезаваха се в пет възрастови групи – от 9-годишни до жени и мъже.

В Кранево варненските плувци бяха предвождани от треньорите Доротея Славкова, Борислав Георгиев и Калоян Георгиев.

Надпреварата се проведе на 50-метровия басейн в спортен комплекс Aqua Life, който е организатор заедно с ПК Доростол и община Силистра.

„Много съм доволна. Поздравявам плувците за прекрасното представяне – децата се бориха със сърце! В Кранево участвахме с малка част от големите и изявени състезатели от клуба. Плуваха предимно деца, младша и старша възраст. Бяхме на ниво. Радвам се, че малките плувци от клуба  си подобриха времената, някой надскочиха себе си“, коментира треньорката Доротея Славкова.

Източник: Десимира Тончева, swimming.bg