GD Sport с всички купи на държавното за деца по плуване

25.07.2022г. | Автор: Василен Димитров, снимка: Евгени Ангелов, sportsgasllery.eu

GD Sport (Благоевград) триумфира на всички възможни фронтове на държавното отборно първенство по плуване за деца в Сандански, след като оглави комплексното класиране по точки и по медали, спечели купите при момчетата и момичетата.

На шампионата за 11-12-годишния на басейна на Спортния интернат участваха 324 състезатели от 50 клуба.

GD Sport спечели и три от четирите щафети (две при момичетата).

Броят на извоюваните медали на тима воден от Екатерина Георгиева и Лазар Иванов е 14, осем от тях са златни.

Петра Захариева е най-титулуваният плувец на държавното първенство за деца със 7 медала, 6 са титлите.

Постижението на родената през 2010 г. благоевградчанка на 200 м св. стил от 2:18,21 мин. е най-силното по точковата таблица на ФИНА.

В отделните класирания прави впечатление присъствието на три плувни школи – на Югозапада (GD Sport и Вихрен), Русе (Локомотив) и Пловдив (Пловдив 2019, ВСИ).

20 клуба влязоха в класирането по медали. С най-много състезатели – по 19, бяха Вихрен (Сандански) и Траяна (Стара Загора).

„Доволни сме, не очаквахме титла и при момчетата. За нас е важно да изграждаме нашите възпитаници не само като добри плувци, спортисти и състезатели, но и като достойни хора“, сподели пред BGswim.com Екатерина Георгиева. Подчерта, че основната работа е свършил съпругът й Лазар Иванов, който е изградил отбора при децата.