С четирима плувци сме на Европейския олимпийски фестивал

25.07.2022г. | Автор: Василен Димитров
С четирима плувци сме на Европейския олимпийски фестивал


Четирима плувци ще представят България на Европейския младежки олимпийски фестивал в словашкия град Банска Бистрица, който ще се проведе до 31 юли.

Треньор и водач на групата е Петър Иванов от НСК Олимп (София).

Ще имаме по двама представители при юношите и девойките - Алекс Стойнов, Тодор Господинов, Мария Живкова и Магдалена Пепегова.


Иначе България ще участва с 46 състезатели в десет спорта на Европейски младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица.

„За мен е голяма чест да представя моята държава на високо ниво. Разбира се, че има напрежение и трябва да е така, но се опитвам и да го изолирам, за да не се пренавия, заяви Алекс Стойнов, който е рекордьор на 50 м св. стил младша. - Това, което ме кара да дам най-доброто от себе си е, че преди 2 месеца баща ми почина. Всичко, което правя в момента, е в негова чест.”

Състезанията са в 10 спорта, които ще разпределят медалите в 119 дисциплини. България ще участва на лека атлетика, плуване, гимнастика, колоездене, тенис, джудо и волейбол (с отбори при момчетата и момичетата).

Четете за фестивала ТУК

Какво се случва по време на форума ТУК

Българите в Банска Бистрица

Лека атлетика
Спортисти – 3 момичета и 3 момчета
1. Ирен Саръбоюкова скок височина
2. Елена Аргирова троен скок
3. Християна Василева гюлле
4. Боян Хаджитодороф троен скок, дълъг скок
5. Христо Атанасов скок височина
6. Димитър Панделиев 400м препятствие
треньори
7. Красимир Аргиров
8. Симеон Попхлебаров

Плуване
Спортисти – 2 момичета и 2 момчета
9. Алекс Стойнов
10. Тодор Господинов
11. Мария Живкова
12. Магдалена Пепегова
треньори
13. Петър Иванов

Гимнастика
Спортисти - 1 момиче и 1 момче
14. Божидар Златанов
15. Елена Николова
Треньори
16. Сергей Стоянов - мъжки пол
17. Ивелин Иванов - женски пол
Съдии
18. Илия Владимиров Янев - мъжки пол
19. Нели Николова Танкушева - женски пол

Колоездене
Спортисти - 1 момиче и 1 момче
20. Филип Магалчев
21. Елица Ючорманска
треньори
22. Радослав Константинов

Тенис
Спортисти – 1 момиче и 1 момче
23. Ивайло Симеонов
24. Ева Николова
треньори
25. Даниел Ангелов

Джудо
спортисти – 3 момичета и 3 момчета
26. Мариян Палев 73кг
27. Христо Вълков 81кг
28. Денис Рушидов +100 кг
29. Снежана Граматикова 57кг
30. Радина Сербезова 63кг
31. Вероника Петкова 78кг
треньори
32. Васил Митов
33. Виден Василев

Волейбол
спортисти – 12 момичета и 12 момчета
34. Виктория Арнаудова
35. Михаела Харизанова
36. Виктория Димитрова
37. Ивайла Райкова
38. Ивайла Евлогиева
39. Микаела Стоянова
40. Боряна Ангелова
41. Христина Пеева
42. Цветомира Миткова
43. Виктория Коева
44. Маргарита Узунова
45. Стефка Чифтеева
46. Стоил Палев
47. Виктор Бодуров
48. Алекси Мицев
49. Георги Митов
50. Александър Николов
51. Георги Татаров
52. Венислав Антов
53. Лазар Бучков
54. Владимир Гърков
55. Борис Начев
56. Борислав Николов
57. Ерик Стоев

треньори
58. Ивона Димитрова водач на отборите
59. Мила Кьосева старши треньор момичета
60. Александър Стоянов помощник треньор момичета
61. Мартин Стоев старши треньор момчета
62. Милен Богданов помощник треньор момчета
63. Боби Крумов физиотерапевт

съдии
64. Атанас Върбанов – момчета
65. Ваня Първанова – момичета
Лекар на делегацията
66. д-р Борис Борисов
Ръководство на делегацията
67.Белчо Горанов - Генерален секретар на БОК, Шеф на мисия

Оперативно управление
68. Християн Янков - протокол БОК
69. Лилия Пандурова - администрация екип на БОК
70. Дамян Диков - администрация екип на БОК