Национално състезание по подводен спорт - резултати

08.10.2013г. | Автор: -
Национално състезание по подводен спорт - резултати

 

В гр. Варна на 5-6.10.2013 г. се проведе Петото републиканско първенство по подводен спорт. Спортното събитие се състоя на басейн „Юлиян Русев” в прекрасния Плувен комплекс „Приморски ”. Участие взеха 47 състезатели от учебните водолазни центрове и спортни клубове от Варна, Пловдив, София, а също и отделни индивидуални участници.
 
Организатори на събитието бяха Българска национална асоциация по подводна дейност и Морски клуб „Приятели на морето“ - Варна. То се проведе с генерален спонсор фирма „ДАЙВТЕК” ЕООД – официален представител на AQUA LUNG INTERNATIONAL и SUUNTO за България, който предостави прекрасни материални награди на победителите и водолазна екипировка за провеждане на първенството.
 
Екипът на състезанието се състои от сертифицирани съдии и инструктори, които работят на доброволен принцип. 
         
КЛАСИРАНЕ
 
25 м апнея - момичета до 12 г.-  Румяна Кузманова
25 м апнея - момчета до 12 г. - Ивайло Петков
25 м апнея - момичета 12 -14 г.- Ивет Шумкова
25 м апнея - момчета 12 - 14 г. - Росен Хараланов
25 м апнея - момичета 14 -16 г. - Мая Константинова
25 м апнея - момчета 14 - 16 г. - Кристиян Станев
 
100м плуване по повърхността с плавници - момичета до 12 г. - Яна Бодева
100м плуване по повърхността с плавници - момчета до 12 г.- Антоний Моралийски                      
100м плуване по повърхността с плавници - момичета 12 - 14 г. - Ивет Шумкова
100м плуване по повърхността с плавници - момчета 12 - 14 г. - Росен Хараланов                                                                                                               
100м плуване по повърхността с плавници - момичета 14 - 16 г. - Мая Константинова
100м плуване по повърхността с плавници - момчета 14 - 16 г. - Кристиян Станев
 
50 м апнея - жени над 16 г. - Ивет Шумкова
50 м апнея - мъже над 16 г. - Димитър Тянков
 
100 м под вода с апарат - жени над 16 г. -  Румяна Боева
100 м под вода с апарат - мъже над 16 г.- Димитър Тянков
 
100 м плуване по повърхността с плавници - жени над 16 г. - Ивет Шумкова                                                                                              
100 м плуване по повърхността с плавници - мъже над16 г. - Димитър Тянков
 
100 м с препятствия - дайвинг – жени Румяна Боева
100 м с препятствия - дайвинг – мъже Георги Георгиев
 
300 м комбинирано - дайвинг – жени Румяна Боева
300 м комбинирано - дайвинг – мъже Димитър Янев