Свилен Пиралков за загубата на Испания от Унгария на полуфинала

водна топка Испания

АНДРЕЙ ДЕМИРЕВ

Специално за BGSWIM от Сплит

Свилен Пиралков, пом.-треньор на отбора на Испания коментира за BGSWIM загубата с 8-10 от Унгария в първия полуфинал на европейското първенство по водна топка в Сплит:

„Въпреки, че ни слагаха ореола на фаворити, ние не се чувствахме такива. Защото знаем, че силите са много изравнени и решават малките детайли във водата. Не успяхме да си реализирааме зоните, имахме много в мача, унгарците играха по-добре от нас, защитата им беше много стабилна и там бе разликата. От друга страна съперниците ни  бяха в по-добра физическа форма. След провала си на световното в Будапеща (7 място), унгарците бяха много амбицирани да се реабилитират и се готвеха само за европейското. А ние участвувахме и в Лига Европа в Страсбург и затова те бяха по-свежи от нас. Това не е извинение, а обяснение. Просто мач с мач не си приличат, те стояха по-добре и  спечелиха.

Като история и традиция ние играем по-трудно с Унгария – победиха ни и на финала на миналото европейско след изпълнение на наказателни удари, победиха ни и в мача за бронза на олимпийските игри в Токио. Но ние не мислим за историята и за традицията. Ако си бяхме вкарали нашите положения мачът се обръщаше. Те бяха проучили много добре силните ни страни и успяваха в много моменти да ги неутрализират. Някои от нашите играчи не бяха физически на нивото си от световното в Будапеща и това се отрази на качеството на играта ни. Сега ни остава мачът за трето-четвърто място с Италия. Трябва да се изправим, да стиснем зъби и да се преборим за медал,  с което бихме могли да сложим край на един голям сезон.“

Във втория полуфинал домакините от  Хърватска се наложиха пред близо 10 хиляди ентусиазирани зрители с 11-10 над Италия. УСпехът дойде с победен гол в последната минута от много оспорвана от адзурите дузпа за „топена“ топка на италианския  вратар, която отсъди сръбският съдия Путникович. Претенциите на италианците бяха, че треди топката да бъде потопена е имало грубо нарушение срещу вратаря…