Унгария – Испания и Хърватия – Италия са полуфиналите във водната топка

водна топка

Световният шампион Испания изхвърли от борбата за медалите на европейското първенство по водна топка в Сплит олимпийския вицешампион Гърция след победа с 9-5 (4-2, 1-1, 2-1, 2-1) в четвъртфинала. Фамера, Гранадос и Мунарис отбелязаха по два гола за иберийците. Отборът на Испания стигна до успеха спокойно и със стабилна игра, след като водеше в резултата почти през целия мач. А гърците стигнаха до моментно равенство само в средата на първата част – 2-2.

Унгария не допусна Черна гора да застраши водачеството й в резултата, въпреки че крайното му изражение не е толкова убедително – 11-8 (3-1, 2-3, 2-1, 4-3). Италия пък укроти отбора на Франция, чието вдъхновение след сензационното отстраняване на Сърбия на осминафинала не бе достатъчно за нова изненада – 16-8 (2-3, 5-2, 4-1, 5-2), въпреки че „петлите“ водеха след първата четвърт. Домакините от Хърватия не дадоха шанс на Грузия – 15-5 (4-0, 2-2, 6-1, 3-2).

Така на полуфиналите в четвъртък излизат Унгария – Испания и Хърватия – Италия.